Ewaluacja zewnętrzna

Od dnia 15 września 2015 r. do dnia 29 września 2015 r. w naszym Przedszkolu trwała ewaluacja zewnętrzna całościowa przeprowadzana przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Raport z ewaluacji dostępny jest na platformie internetowej www.npseo.pl oraz do pobrania z naszej strony. Jest to efekt końcowy pracy zespołu wizytatorów ds. ewaluacji. Dokument ten jest źródłem informacji na temat naszego przedszkola oraz określa poziom spełniania wymagań stawianych placówkom przez państwo:

1. Przedszkole realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci.
  2. Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci sa zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.
  3. Dzieci nabywają wiadomości i umiejetności określone w podstawie programowej.
  4. Dzieci są aktywne.
  5. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
  6. Przedszkole wspomaga rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
  7. Nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych.
  8. Promowana jest wartość wychowania przedszkolnego.
  9. Rodzice są partnerami przedszkola.
  10. Wykorzystywane są zasoby przedszkola i środowiska lokalnego na rzecz wzajemnego rozwoju.
  11. Przedszkole w planowaniu pracy uwzględnia wnioski z analizy badań zewnetrznych i wewnetrznych.
  12. Zarządzanie przedszkolem służy jego rozwojowi.

Zapoznanie się z raportem pozwoli Państwu dowiedzieć się, jak wartościowe są działania podejmowane w naszym przedszkolu.

Raport zawiera wyniki badań ankietowych i rozmów, jakie wizytatorzy przeprowadzili z dyrektorem, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi, rodzicami oraz przedstawicielami instytucji współpracujących z naszą placówką, a także zapisy z obserwacji zajęć, przedszkola oraz analizy dokumentacji.

Zachęcamy do zapoznania się ze sporządzonym raportem.

podziękowanie